TENTO E-SHOP JE NA PRODEJ. Předáme kompletní agendu včetně kontatků na dodavatele a další podrobné informace.
V případě vážného zájmu nás kontaktujte na emailu eshop@drplaster.cz. Děkujeme
Detoxikace a sport
Detoxikační kúra je pro naše tělo velmi prospěšná, ale současně klade na naše zvýšené nároky. Zbavit se škodlivin, které se v našem těle dlouhou dobu ukládaly, během několika týdnů je pro organismus náročné.
Detoxikační kúru bychom měli podstupovat pravidelně, dříve než se nám začnou hlásit potíže, kterými tělo signalizuje, že v těle není něco v pořádku.
Jedním z prvních signálů bývá časté nachlazení, zahlenění, únava, snížená schopnost koncentrace, problémy s pokožkou, nepravidelný menstruační cyklus, bolesti kloubů, svalů, nadváha a jiné problémy, které se vyskytly na první pohled bezdůvodně. Spouštěcím momentem těchto příznaků je zanesení organismu nad určitou hranici.
Pokud se u nás vyskytl nějaký zdravotní problém, který může být i psychického charakteru, jako první volbou na cestě k uzdravení bychom měli provést detoxikační kúru.
Během této detoxikační kúry je nutné dodržovat jistá pravidla, která spočívají v dostatečném pitném režimu, v dodržování zásad zdravého stravování, eliminace přísunu škodlivých látek do těla a také v přiměřeném tělesném pohybu.
Pokud dlouhodobě provozujeme pravidelně aktivně nějaký sport, není detoxikace důvod k přerušení této aktivity. Období, kdy provádíme očistu organismu, není vhodné pro přepínání se a zvyšování tréninkové dávky.
Ideálním sportem při detoxikační kůře a pro podporu detoxikace jsou aerobní aktivity, kdy svaly pracují za dostatečného přísunu kyslíku ( necvičíme na tzv. kyslíkový dluh) a jako palivo využívají tuky uložené v našem těle. Tuky se začínají spalovat po cca 20minutách, je tedy důležité aby tato aktivita trvala alespoň 40min. Při aerobních aktivitách dochází k prokrvení a okysličení všech tkání v těle, které se pak lépe zbavují škodlivých látek, také se zapotíme a potem se tělo vyplavuje toxické látky z těla.
Aerobní aktivity
Mezi aerobní aktivity patří chůze, běh, jízda na kole nebo rotopedu, běžky, spinning, aerobic, cvičení bosu, tanec a jiné. A však i při těchto sportech se můžeme dostat mimo aerobní pásmo. To, že cvičíme v aerobním pásmu poznáme podle toho, že se potíme, lehce se zadýcháváme (jsme však schopni plynule mluvit). Náš tep při tomto pohybu kolísá cca mezi 60-75% naší maximální tepové frekvence, kterou spočteme tak, že od konstanty 220 odečteme svůj věk.
Žena, 35let, bude mít tedy aerobní pásmo 110-140 tepů za minutu.
Tmin (220-35)*0,55= 110
Tmax (220-35)*0,75=140